Upravit stránku

​​​​​​​Grupa produktowa Premium

Specjalna grupa nawozów przeznaczona do zrównoważonego odżywiania rozległych powierzchni trawiastych.


Grupa ta charakteryzuje się 50 % zawartością azotu – z całkowitej (100 %) ilości azotu zawartego w nawozie - w postaci granulek mocznika powleczonych specjalną dwuwarstwow a pokrywą utworzoną z membrany polimerowej i membrany z polisiarki, zapewniających długookresowe oddziaływanie nawozów na roślinność.

Również w tej grupie produktowej większą wagę przywiązuje się do zróżnicowania proporcji podstawowych składników odżywczych w nawozie, w zależności od rożnych pór roku. Nawozyz grupy produktowej Premium, w porównaniu z grupą produktową Basic i Balanced, odznaczają się większą zawartością magnezu, mającego wpływ na soczyście zielone zabarwienie trawnika. Ponadto nawozy grupy nawozowej Premium charakteryzują się kompleksową zawartością wszystkich podstawowych składników odżywczych: N, P, K, Mg, S. Kolejną istotną zaletą nawozów grupy Premium jest absencja chlorków. Oznacza to, że gleby nie są obciążane chlorkami, co w efekcie minimalizuje ryzyko zasolenia gleby. Dlatego też nawozy z grupy Premium najbardziej nadają się do intensywnego nawożenia trawników na boiskach sportowych oraz trawnikach na glebach z niedostatecznie funkcjonującym systemem drenażowym i glebach zasolonych.

Ta strona korzysta z plików cookie

Ta strona wykorzystuje do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowanie ruchu ciasteczek. Korzystając z tej strony zgadzasz. Zobacz szczegóły